Metanabol

Metanabol należy do grupy sterydów, a jego działanie opiera się przede wszystkim na usprawnieniu metabolizmu białek poprzez znaczne przyspieszenie ich syntezy. Właściwości anaboliczne oraz androgenne metanabolu powodują wzrost siły, wytrzymałości oraz masy mięśniowej i masy ciała.

Średni wzrost masy ciała przy zażywaniu metanabolu wynosi 1-2 kg na tydzień. Masa ciała wzrasta poprzez rozbudowywanie tkanki mięśniowej, ale również z powodu zatrzymywania wody w organizmie. Mięśnie rozrastają się, po0nieważ metanabol wywołuje dodatni bilans azotowy.

Dawkowanie metanabolu powinno być dobierane jednostkowo, z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji i możliwości stosującej go osoby. Ci, którzy dopiero rozpoczynają trening siłowy, mogą zażywać tylko 12 – 20 mg metanabolu na dobę. Dawka odpowiednia dla bardziej zaawansowanych kulturystów to 20 – 40 mg metanabolu na dobę. Aktywne półtrwanie w organizmie dla metanabolu to 6-8 godzin, dlatego należy go przyjmować dwa razy dziennie. Tabletki należy połykać podczas jedzenia. W przeciwnym razie może pojawić się ból brzucha i problemy gastryczne. Ogólnie można stwierdzić, że dzienna dawka metanabolu wynosi 2 do 5 tabletek przez okres od 4 do 8 tygodni, jednak z powodu możliwości pojawienia się działań niepożądanych zlewce się zakończenie cyklu po 6 tygodniach.

Po zażyciu 10 mg metanabolu w ciągu jednej do trzech godzin poziom testosteronu wzrasta aż pięciokrotnie! Z tego powodu środek ten nie powinien być stosowany przez kobiety.

Normalna dzienna dawka metanabolu nie powinna wywoływać skutków ubocznych, niemniej jednak jego stosowanie wiąże się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych. Metanabol bardzo silnie obciąża wątrobę i może podwyższyć wskaźniki wątrobowe. Ponadto metanabol niekiedy powoduje podwyższone ciśnienie krwi i przyspieszone tętno. Inne skutki uboczne, które mogą towarzyszyć zażywaniu metanabolu, to trądzik, zachowania agresywne, ginekomastia (powiększenie się piersi) oraz uszkodzenie komórek wątroby.

Podczas stosowania metanabolu należy prowadzić odpowiedni zbilansowaną dietę wzbogaconą dużą ilość produktów z pełnowartościowym białkiem.. W trakcie cyklu z metanabolem nie wolno spożywać alkoholu. Po zażyciu każdej dawki zaleca się zastosowanie środka wspomagającego regenerację wątroby lub leku zawierającego sylimarol. Nie wolno brać wszystkich tabletek na raz, ale w mniejszych porcjach dwa razy dziennie. Przed połknięciem można pokruszy tabletkę – wtedy łatwiej się wchłonie. Początkujący kulturyści nie powinni zażywać dużych dawkę, gdyż z powodu stosunkowo niewielkiej masy ciała nadmiar metanabolu i tak zostanie wydalony wraz z moczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>