Dawkowanie

Od dawkowania metanabolu zależy w dużej mierze jego efektywność oraz prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Dawkowanie metanabolu powinno być ustalane indywidualnie.

10 mg metanabolu powoduje pięciokrotny wzrost poziomu testosteronu w organizmie. Mężczyźni, którzy nie stosowali wcześniej sterydów anaboliczno-androgennych, powinni rozpocząć od stosunkowo niskich dawek, czyli od 12 – 20 mg na dobę. Natomiast osoby bardziej zaawansowane w treningu, ważące ponad 80 kg i rozpoczynające kolejny cykl powinny przyjmować nieco większe dawki rzędu 20 – 30 mg na dobę. Nie należy przekraczać 50 mg metanabolu na dobę, ponieważ przyjmowanie takiej dużej dawki wiąże się ze sporym ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych w postaci ginekomastii, trądziku, łysienia typu androgennego, problemów z prostatą i potencją oraz uszkodzenia nerek i serca. Skutki uboczne z reguły nie pojawiają się podczas przyjmowania niskich dawek metanabolu (12 – 20 mg).

Przy ustalaniu dobowej dawki metanabolu należy uwzględnić również wyjściową masę ciała. Dla wagi poniżej 65 kilogramów nie należy przekraczać 15 mg metanabolu na dobę. Prezy wadze pomiędzy 65 a 80 kg można brać dawkę w wysokości 20 – 25 mg, większe dawki są zalecane dla osób ważących powyżej 80 kg.

Czas aktywnego półtrwania metanabolu w organizmie to 3 do 8 godzin. Z tego względu zaleca się przyjmowanie dwóch lub trzech dawek metanabolu na dobę, podczas posiłku. Przyjmowanie metanabolu wraz z pożywieniem jest szczególnie ważne, gdyż w przeciwnym razie mogą pojawić się uporczywe bóle brzucha, wzdęcia, biegunka i inne problemy natury gastrycznej. Czas przenikania metanabolu do krwi szacuje się na 1 – 3 godziny. Nie wolno przyjmować dobowej dawki metanabolu jednorazowo, ponieważ powoduje to zbyt duże wahania stężenia testosteronu. przy rozłożeniu dobowej dawki na dwie, trzy porcje, stężenie metanabolu we krwi jest mniejsze, ale również stabilniejsze.

Można przyjmować również metanabol w formie iniekcji, jednak czas aktywnego półtrwania metanabolu w zastrzykach wynosi jedynie godzinę. Z tego powodu w celu uzyskania efektu anabolicznego konieczne jest przyjmowanie przynajmniej sześciu dawek na dobę, co wiąże się ze sporym dyskomfortem. Natomiast zaletą metanabolu w zastrzykach jest mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Płynny metanabol jest trudniej dostępny niż metanabol w tabletkach.

Jeden cykl z metanabolem może trwać od 4 do maksymalnie 8 tygodni, jednak najlepiej zakończyć go już po sześciu tygodniach, ponieważ im dłużej go przyjmujemy, tym bardziej jesteśmy narażeni na negatywne konsekwencje zdrowotne.

Jedna odpowiedź na „Dawkowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *