Ceny metanabolu

Pomiędzy cenami metanabolu zachodzi ogromna różnica. Cena tego sterydu anaboliczno-androgennego jest uzależniona od źródła pochodzenia metanabolu. Mimo iż cena czarnorynkowa kilkakrotnie przewyższa cenę producenta, to metanabol nadal pozostaje najtańszym środkiem z grupy sterydów anaboliczno-androgennych.

Polski metanabol, produkowany przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S. A. Jelenia Góra kosztuje zaledwie kilka złotych – od 5,50 do 7 zł, w zależności od apteki. Jednak aby kupić metanabol tak tanio, trzeba posiadać receptę, gdyż metanabol w aptekach jest wydawany jedynie z przepisu lekarza. Jedno opakowanie zawiera 20 tabletek 5 mg.

Metanabol wytwarzany przez Jelfę jest dostępny na czarnym rynku, jednak jego ceny czarnorynkowe są bardzo wysokie i znacznie przekraczają cenę apteczną. Za 100 tabletek metanabolu 5 mg sprzedawanych nielegalnie na czarnym rynku trzeba zapłacić aż od 50 zł do 100 zł.

Na polskim rynku jest dostępny także metanabol produkowany w innych krajach. Metanabol sprowadzany z Tajlandii kosztuje od 45 do 50 zł za 100 sztuk. Podobne ceny dotyczą metanabolu indyjskiego. Najtańszy jest metanabol importowany z Rosji, nazywany w potocznym języku ruską metą. Za 100 sztuk rosyjskiego metanabolu trzeba zapłacić przeciętnie tylko 35 zł.

Jak widać ceny metanabolu sprowadzanego zza granicy znacznie przewyższają czarnorynkową cenę polskiego metanabolu, produkowanego przez Jelfę. Dlatego tka się dzieje?
Polski metanabol nie należy do najtańszych, ponieważ pochodzi z pewnego źródła i wiadomo, że przed wypuszczeniem go na rynek był poddawany skrupulatnym badaniom. Polski metanabol jest produkowany w celach leczniczych, zgodnie z rygorystycznymi wymogami laboratoryjnej produkcji farmaceutycznej. Oznacza to, że metanabol z Jelfy jest najlepszym jakościowo sterydem tego typu, dostępnym w Polsce, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest w tym przypadku znacznie zminimalizowane.

Metanabol sprowadzany zza granicy pochodzi z niepewnego źródła, a zatem jego jakość i bezpieczeństwo nie są potwierdzone. Dlatego z reguły sprzedawany jest w ba rdz niskich cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *