Metanabol a potencja

Do możliwych działań niepożądanych, jakie są związane z przyjmowaniem metanabolu, należy szereg problemów dotyczących męskich funkcji seksualnych, z impotencją włącznie. Wachlarz dolegliwości natury intymnej jest dosyć szeroki – zanik jąder, upośledzenie działania kanalików nasiennych, zahamowanie produkcji spermy, bolesna erekcja, problemy z wytryskiem, impotencja.

Początkowo, po kilku pierwszych dawkach metanabolu mężczyzna może wykazywać zwiększoną sprawność seksualną. Jednak gdy organizm przywyknie już do obecności metanabolu, sprawność seksualna gwałtownie opadnie, pojawią się problemy z potencją. Przedłużone przyjmowanie sterydów anaboliczno-androgennych, do których należy metanabol, sprawia, że mężczyzna traci ochotę na seks, a jego zdolność do utrzymania erekcji w znacznym stopniu maleje. Jest to efekt tymczasowy, co oznacza, ze po odstawieniu metanabolu proces powstawania erekcji z reguły wraca do normy.

Metanabol hamuje czynność przysadki mózgowej, odwraca cykl gonad i powoduje wzmożone wytwarzanie gonadotropiny. Skutkiem tych mechanizmów bywa zahamowanie spermatogenezy, czyli procesu powstawania i dojrzewania plemników w jądrach. Upośledzenie procesu spermatogenezy wiąże się z dużym prawdopodobieństwem niepłodności, czyli niemożności do zapłodnienia kobiecej komórki jajowej. Im dłużej mężczyzna stosuje metanabol tym większe istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się on niepłodny z powodu zaniku gonadotropowych komórek w przysadce mózgowej.
Ze znacznym pogorszeniem się jakości spermy związany jest również zanik jąder, powstający na skutek przyjmowania sterydów androgennych. O ile problemy z erekcją wywołane metanabolem są tymczasowe, to zanik jąder ma charakter nieodwracalny.

Metanabol przyczynia się do powstawania patologicznych zmian w kanalikach nasiennych. Kanaliki nasienne kręte i proste znajdują się w jądrach i prowadząco nasieniowodów. Ich upośledzenie jest bezpośrednią przyczyną problemów z ejakulacją (wytryskiem).

Innym zaburzeniem męskiego funkcjonowania seksualnego na skutek przyjmowania metanabolu jest priapizm, ta dolegliwość chorobowa oznacza długotrwałą erekcję, której towarzyszy uporczywy ból. Tego rodzaju erekcja nie ma żadnego związku z pobudzeniem seksualnym i powstaje bez stymulacji za pomocą bodźców zewnętrznych.

Stosowanie metanabolu grozi impotencją, która charakteryzuje się nieprawidłowościami w mechanizmie powstawania erekcji, a nawet całkowitą niezdolnością do wzwodu, a tym samym niemożnością odbycia pełnego stosunku seksualnego, nawet pomimo dużego podniecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *